Yaz Aylarının En Gözde Mekanı; AHLATLIBEL

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri sıcak yaz günlerinde evlerinde bunalan Ankaralıları kucaklıyor, haftanın her günü Ankaralıları temiz ve doğal ortamında konuk ediyor.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin üstüne çıkmasıyla kendini serin mekanlara atmak isteyen Ankaralıların tercih ettikleri yerlerden biri de Ahlatlıbel. Günün ilk saatlerinden itibaren ağaç altlarının dolduğu Ahlatlıbel, özellikle mesai saatinden sonra akşamı ferah bir ortamda geçirmek isteyen ailelerle dolup taşıyor. 

25.300 m² çim alan, 180.000 m2 orman alanı, 3 tenis kortu, 2 halı saha, 3 basketbol sahası, 2 voleybol sahası, go-kart pisti, golf sahası, kafeteryalar, piknik alanları, açık hava spor bahçesi, yürüyüş ve koşu parkuru ve çocuklar için güvenli oyun alanları imkanlarını sunan Ahlatlıbel Tesisleri Ankara’nın oksijen deposu olma özelliğini koruyor.

Gökyüzü uçurtmalarla şenleniyor

Ahlatlıbel tesislerinde çocuklarıyla birlikte piknik yapan anne babalar, onlara oyunlarında eşlik ederken çocukluk günlerine dönüyorlar. Ahlatlıbel’de çığlıklar arasında çocuklarıyla birlikte ebeveynler uçurtma uçururken, unutulmuş çocuk oyunlarından uzun eşek, yakantop oynayanlara rastlamak da mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir