Kursiyerlerimiz Yeni Döneme Başladı

Çankaya Belediyesi’nin fiziksel ve bedensel engelli bireylerin mesleki eğitim almaları ve istihdama katılmaları için hayata geçirdiği ahşap çocuk oyuncağı yapım kursu ÇAÇOY ve hizmet sektöründe çalışacak garsonların yetiştirildiği Ç’engel Kafe kursları yeni dönem eğitimlerine başladı.

Zihinsel ve bedensel engelli gençlerin yararlandığı kurslarda, kursiyerler önce teorik sonra pratik eğitimden geçiriliyor. Yeni dönemin 30 kursiyerinin 10’u Çengel Kafe, 20’si ise ÇAÇOY için eğitim alacak.

6 ay süren eğitimin ilk üç ayında teorik eğitim veriliyor. ÇAÇOY öğrencileri ağaç malzeme bilgisi ve gereç bilgisi gibi teorik dersler alırken Ç’engel Kafe kursiyerleri ise hijyen kuralları ve adabı muaşeret konularında teorik dersler görüyor.

Her iki kursun öğrencilerine ayrıca sosyal rehabilitasyonu amaçlayan müzik, tiyatro, resim dersleri de veriliyor. Sosyal hizmet uzmanları, kursiyerlere grup kaynaşması ve ekip çalışması terapileri de uyguluyor.

ÇAÇOY VE ÇENGEL’İN 200 MEZUNU VAR Çankaya Belediyesi’nin engelli bireylerin hayatın her alanına aktif katılımlarını sağlamak için geliştirdiği en önemli projelerden biri olan ÇAÇOY altıncı dönem kursiyerlerini, Ç’engel Kafe ise beşinci dönem kursiyerlerini eğitiyor.

Bugüne kadar 200’ü aşkın mezun veren ÇAÇOY ve Ç’engel Kafe kursları Çankaya Belediyesi ve İş-Kur ortaklığında gerçekleştiriliyor. Kursiyerlerin servis ve yemek ihtiyacı Çankaya Belediyesi tarafından karşılanırken İş-Kur tarafından da kursa katıldıkları her gün için cep harçlığı veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir