Tasarımcı Adayları ÇAÇOY Atölyesinde

Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Ankara Şube Başkanı Çağrı Şahin ve Yönetim Kurulu Üyesi ve ODTÜ ve Atılım Üniversiteleri öğretim görevlisi Mustafa Hasdoğan, ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü akademisyenleri Yrd. Doç. Dr. Fatma Korkut ile Uzman Mehtap Öztürk Şengül ve Serbest Tasarımcı Haluk Zeyrek’in yanı sıra Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç’e, ÇAÇOY’da üretilebilecek şekilde tasarladıkları oyuncak modellerini sunan genç tasarımcılar beğeni topladı.

ORTAK AKIL KAZANÇ SAĞLIYOR

Çankaya Belediyesi’nin dezavantajlı kesimlerin sosyal ve ekonomik hayata katılımını sağlayan Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) üniversiteli genç tasarımcıları ağırladı.

Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi’nde düzenlenen Tasarım Çalıştayı, engelli çalışanlar tarafından atölye imkanları doğrultusunda doğal malzemelerle üretilebilecek ahşap oyun ve oyuncakların tasarlanmasını sağladı.

Öğrencilerin gün boyu tasarladıkları ürünleri beğeniyle inceleyen ve gönüllü desteklerinden dolayı genç tasarımcılara teşekkür eden Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç, kolektif ve ortak akıl yoluyla çıkan çalışmaların daima kazanç sağladığını söyledi. Beklentilerinin üzerinde yaratıcı tasarımların ortaya çıktığını dile getiren Anıl Sevinç, tasarımların ürüne dönüşmesi için prototiplerinin hazırlanabileceğini ve imkanlar ölçüsünde üretime geçilebileceğini kaydetti.

TASARIMCI ADAYLARI AYNI ZAMANDA İYİ BİRER YURTTAŞ

Tasarım öğrencilerinin iyi birer tasarımcı olma yolunda ilerlemelerinin yanı sıra gönüllük esasıyla yaptıkları işlerle iyi birer yurttaş olma görevini de yerine getirmelerinden dolayı mutlu ve umutlu olduğunu belirten ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Dr. Fatma Korkut, Çankaya Belediyesi’nin çok yararlı bir hizmet verdiğini ve bu yolda birlikte adım atabileceklerini söyledi. ÇAÇOY Atölyelerini gezen Korkut, engelli bireylere verilen ekonomik ve sosyal desteğin çok değerli olduğunu, kurulan atölyede çok sayıda ürün çıkabileceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir