Yüreklerindeki Renkleri Göklere Taşıdılar

Çankaya Belediyesi’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği “Engel Tanımayanlar Çankaya Şenliği 2015”, Uluslararası Omurilik Felçliler Derneği (UOFD) ile birlikte Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen “Uçurtmam Olur musun?” etkinliği ile taçlandı. CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin de katıldığı etkinlikte, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, engelli ve engelsiz çocuklarla tek tek ilgilenerek birlikte uçurtma uçurdu. 

Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Okulu’nun mehter takımının şovuyla başlayan Şenlik “Hayat Bayram Olsa” şarkısıyla devam etti. Çocuklar birlikte şarkılar söyleyip bol bol dans ettiler.

Ankara’daki 17 okuldan engelli – engelsiz 1500 çocukla Çankaya Belediyesi’nin ÇAÇOY ve Ç’engel Cafe çalışanlarıyla kursiyerlerinin bir araya geldiği Uçurtma Şenliği’nde, çocuklara ve ailelerine seslenen Alper Taşdelen, “Engeli olan olmayan tüm çocuklarımızın böyle güzel bir havada böyle güzel bir etkinlikle bir arada olmaları bizleri çok mutlu etti. Uçurtmalardaki renkleri yüreğinizde taşıdığınızı biliyorum. Hepinizin gözlerinden ve ellerinden öperim” diye konuştu. 

CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin’in “Uluslararası Omurilik Felçliler Derneği ile 6 yıl önce tanıştım; o günden bugüne çok yol kat etmişler. Çocukların burada farkındalıklarını birbirlerine göstermeleri çok önemli. Belediyemize bu buluşmayı sağladığı için teşekkür ediyoruz” sözlerinin ardından söz alan İlçe Başkanı Selçuk Dereli de “Çankaya Belediyesi sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermeye devam edecek” dedi.

Çankaya Belediyesi ve Uluslararası Omurilik Felçliler Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği etkinlik, çocukların uçurtma uçurmaları ve aileleriyle birlikte piknik yapmalarıyla sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir