Engellilere Özel Burs Gibi Kurs Veriyoruz

e-Posta Yazdır PDF

Çankaya Belediyesi, engellilerin istihdam ve rehabilitasyonuna yönelik "Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi"nde yeni bir kurs dönemi başlatıyor...

Çankaya Belediyesi engelli vatandaşlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Sosyal Projeler Merkezi bünyesinde daha önce bir kez gerçekleştirdiği "Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi"nde yeni bir kurs başlatıyor.

Plastikten yapılmış ve sağlıksız boyalarla boyanmış oyuncakların çoğalması ile son dönemde anne-babalar için yeniden ilgi odağı haline gelen katkısız ve sağlıklı ahşap oyuncakların üretim süreci eğitiminin verileceği ve sonunda Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifikaların verileceği kursun ikincisinde 20 kursiyer ders alacak. 9 Nisan'da başlaması hedeflenen kurs, 6 ay sürecek ve kursiyerlere günlük 20'şer lira ödeme yapılacak. Hafta içi her gün saat 9:00 - 16:00 arasında gerçekleştirilecek olan kursun engelli kursiyerlerine kaza sigortası da yapılırken, öğle yemeği ve servis hizmetini de Çankaya Belediyesi karşılayacak.

Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi, Türkiye'nin ilk korunaklı atölyesi olması nedeniyle engelli kursiyerler için çok da güvenli bir ortam olma özelliğinde. Öyle ki, özel çalışma aletleri sayesinde engelli kursiyerlerin bıçaklara ulaşması tamamen engellenmiş.

Proje kapsamında kursiyerler, 6 aylık kurstan sonra 3 aylık sosyal rehabilitasyon dönemine alınacak ve ardından da 6 ay süreyle stajyer olarak istihdam edilecekler.

Projeden yararlanmak için gerekenler:

- % 40 ve üzeri engelli olmak,

- 15 yaşını doldurmuş olmak,

- En az ilköğretim mezunu olmak,

- Son iki yıl içinde herhangi bir İŞKUR projesine katılmamış olmak,

- İŞKUR'a kayıtlı olmak.

Başvuru için:

Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi: 473 83 00

            Çankaya Belediyesi Engelliler Hizmet Birimi: 433 52 52 (dahili 1224)

 

 
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa --> Haberler --> Latest --> Engellilere Özel Burs Gibi Kurs Veriyoruz