ÇAÇOY EN İYİ PROJE ÖDÜLÜNÜ ALDI

e-Posta Yazdır PDF

Sosyal Projeler Merkezimiz bünyesinde  Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) Projesi, 57 proje arasından en iyi proje ödülüne layık görüldü. 

Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY), Sağlıklı Kentler Birliği’nin belirlemiş olduğu, geniş bir çevre ile ilişkili olması, çok ortaklı bir proje olması, sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunması, şehrin mevcut ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermesi gibi kriterlere karşılık bulmasından dolayı hem ödüle layık görüldü hem de ‘Sağlıklı Kent Oluşturmada Sosyal Sorumluluklar’ oturumunda sunumunun yapılmasına hak kazandı.

Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi bünyesinde İŞKUR ve Belde A.Ş. işbirliğinde başlatılan ÇAÇOY kursları ile engellilere sosyal hayata katılımı sağlayacak beceriler kazandırıldı. Herkese eşit ve kaliteli bir yaşam sağlamak için sağlık, ulaşım, planlama, çevre ve alt yapı gibi sorunlara çözüm üretecek projelerin yarıştığı ‘Sağlıklı Şehir Uygulama Ödülü’ne bu yıl 19 üye belediye 57 proje ile başvurdu.

Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY), ödülünü 4 Ekim 2012 tarihinde yapılacak SKB Yalova Konferansı’nda alacak.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından gönderilen teşekkür mektubunu aşağıda görebilirsiniz.

 

 
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa