Ahlatlıbel Tesislerimizde Bayram Keyfi

e-Posta Yazdır PDF

 Havaların güneşli olmasını değerlendiren pek çok üç kuşak Ankaralı Ahlatlıbel tesislerimizde uzun süren bayram tatilinin tadını çıkardılar.

Ankaralıların nefes alma mekanı olan Ahlatlıbel, bayram telaşının bitmesinin ardından uzun süren tatilde güneşin son demlerinin keyfini yaşamak isteyen Ankaralılarla dolup taştı.

Tatilde Başkent’ten ayrılmayanların güneşli günleri değerlendirdiği bir mekan olan Ahlatlıbel, ailelerin buluştuğu bir bayram yeri oldu. Üç kuşağın bir araya gelip vakit geçirdiği tesislerin oyun ve spor alanları neşeli seslerle çınlarken, dedeleri ve babalarıyla uçurtma keyfi yaşayan çocuklar, eski bayramlara benzeyen bir gün geçirdiler.
 
AHLATLIBEL YENİLENİYOR..!

Ankara-Konya karayolunda 1500 araçlık otoparkı, 3 tenis kortu, 2 halı sahası, 3 basketbol, 2 voleybol sahası, 180 bin m²’lik ormanlık alan ve 25 bin m²’lik çim alanıyla Ankaralıların çoluk çocuk, yaşlı genç özgürce vakit geçirebildikleri bir doğa merkezi olan Ahlatlıbel’deki kafeteryalar da vatandaşlara her türlü olanağı sunuyor.

Çocuklar ve gençlerin talepleri üzerine Ahlatlıbel’de yenilikler planlayan Çankaya Belediyesi, önümüzdeki günlerde Ahlatlıbel’de yeni bir düzenleme çalışmasına girişecek. Düzenlemeler kapsamında çocuk oyun alanlarının büyütüleceği tesislerde doğa sporları ve tırmanma duvarları da yer alacak.

Özellikle 9 yaş üstü çocukların etkin bir şekilde kullanabileceği, ahşap malzemelerle tasarlanacak olan yeni oyun bölümlerinin yanı sıra tesisler bir de profesyonel kaykay pistine ev sahipliği yapacak. Her yaştan kaykay tutkununu bir araya getirecek olan pistin Başkentli gençlerin buluşma mekanlarından olması bekleniyor.

 

 

 
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa --> Haberler --> Latest --> Ahlatlıbel Tesislerimizde Bayram Keyfi