ÇAÇOY Engellileri Hayata Katıyor

e-Posta Yazdır PDF


Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi’nin (ÇAÇOY) engelli vatandaşları üretime dâhil ederek hayatın içine kattığını belirterek, daha fazla engelliyi projeye dâhil etmek için ÇAÇOY’ları geliştirerek yeniden yapılandıracaklarını söyledi.


Taşdelen, Çankaya Belediyesi’ne ait ÇAÇOY’u ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı ve burada üretilen oyuncakları inceledi.

ÇAÇOY projesini İŞKUR ile işbirliği içinde yürüttüklerini ifade eden Taşdelen, “Buraların imkanlarını artırmak ve önümüzdeki dönem daha fazla engelliyi hayata katmak için yeniden yapılandırmaya büyük önem veriyoruz. Engelli istihdamımızı da buradan sağlıyoruz. Evde oturmayıp üretime katıldıklarını gören engellilerimizden büyük talep var” diye konuştu.

Taşdelen, burada üretilen oyuncakların belirli alışveriş merkezlerine satıldığını belirterek, “Önümüzdeki yıllarda hem üretilen oyuncakların çeşidini artıracağız hem de bunları satacağımız yerlerin yelpazesini genişleteceğiz” dedi.

Alper Taşdelen, 6’şar aylık devrelerle gerçekleştirilen ÇAÇOY projesinde kursiyerlerin belediyenin tahsis ettiği özel donanımlı araçlarla haftanın 5 günü sabah evlerinden alındığını ve akşam tekrar evlerine götürüldüğünü belirterek, kursiyerlere ücretsiz öğle yemeği verildiği ve İŞKUR’dan günlük de 20 lira harçlık aldığını kaydetti.

Taşdelen, ÇAÇOY’larda bugüne kadar 200’den fazla engellinin eğitim aldığını hatırlatarak, engellilerin aldıkları bu eğitim sayesinde iş bulma imkânlarının da arttığına dikkat çekti.

 

 
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa --> Haberler --> Latest --> ÇAÇOY Engellileri Hayata Katıyor