Genel Müdürümüzün Çankaya Belde A.Ş Çalışanlarına Mesajı

e-Posta Yazdır PDF

Çankaya Belde A.Ş.'nin Değerli Çalışanları,

Yol Arkadaşlarım,

Bildiğiniz gibi 4 Temmuz 2014 günü yapılan Olağanüstü Genel Kurul’ları ile her iki şirketimizde de bir yönetim değişikliği gerçekleşti.

30 Mart yerel seçimleri ile Çankaya Belediye Başkanlığı görevine seçilen Sayın Alper Taşdelen’in, “Çankaya’da bir başarı öyküsü yazmak” çağrısı, birçoğunuz gibi beni de heyecanlandırdı. Bu başarı öyküsünün parçası olma duygusu her türlü tereddümü bir anda yok edip radikal bir kararla yirmibeş yıllık devlet hizmetimin önemli bir kısmını Maliye Bakanlığı Baş Hesap Uzmanlığı olarak onur ve gururla geçirdiğim görevimden istifa ederek Çankaya Belde A.Ş. Genel Müdürü olarak görev almayı kabul ettim.

 Onun “Yeni Nesil Belediyecilik” şiarıyla, “Varlık İçinde, Birlik İçinde, Özgür Biçimde” yeni, güçlü, çalışan bir Çankaya yaratma amacıyla oluşturduğu yeni ekibinde yer almak sadece bir onur değil, aynı zamanda bir görev alma çağrısıdır.

Arkadaşlar,

Yıllardan beri belediye şirketlerimizin değişik birimlerde Çankaya ve Çankayalı’ya hizmet eden sizler de biliyorsunuz ki, bir yerel yönetim biriminin en güçlü dayanağı, o birimin çalışmalarına her düzeyde yön veren, güç veren, katkı veren kadrolarıdır. Hepinizle birlikte çalışmaya başlayacağım için son derece mutluyum.

Şirketlerimizin bu yeni dönemde çalışmasını başarılı kılmak için, tüm birimlerimizde ciddi, titiz bir envanter/sayım çalışmasını başlattığımızı zaten biliyorsunuz. Bu envanter, salt maddi varlıklarımızı, iş gereçlerimizi değil, belki bundan da önemlisi kadrolarımızın, onların beceri ve yeteneklerinin, kapasitelerinin, koyacağımız hedeflere beraberce nasıl yürüyebileceğimizin de bir envanteri olacak.

Bu çalışma,  sonucunda,  en başta insan kaynağı olmak üzere şirketlerimizi nelere sahip olduğunu açık bir şekilde ortaya koyduktan sonra elimizdeki mevcudu daha üretken kalifiye hale getirmek için eksiklerimizin neler olduğunu da ortaya koyacaktır. Bu çalışmanın sonuna gelmekteyiz. Bugünden çok büyük bir eğitim gereksinimiz olduğu ortaya çıkmıştır. Acilen çok temel eğitim programları başlatacağız.Mevcut insan kaynağımız kısa bir sürede sertifikalı/sertifikasız eğitimlerle gerçekten ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edileceklerdir. Bu süreçte çalışanlarımızın büyük bir bölümü kalifiye hale gelerek meslek sahibi olacaktır.

Asla bir devr-i sabık yaratmayı amaçlamıyoruz.Herkesin bu başarıda pay almasını sağlamak, önünü açmak istiyoruz. Şirketimizin süre giden çalışmalarını da bu ölçütlerle değerlendiriyoruz.

Hak ve hukuka dayalı adaletli ve objektif yönetim anlayışı, benim önümüzdeki dönem için de tek ölçü birimim ve taahhüdüm olacaktır.

Çalışan, her şeyi yukarıdan verilecek talimat çerçevesinde yapan değil, inisiyatif gösteren, yaratıcılığı düşünen ve uygulayan bütün arkadaşlarımla en ön safta yürümek için buradayım.

Burada bütün arkadaşlarıma güvence veriyorum: Bu kapasiteleri, şirketimizin, dolayısıyla belediyemizin gereksinimleri temelinde aktif hale getirmek için hepinizin katkısına ihtiyacım var. Hepinizi, yeni iş alanları, hizmet alanları, üretim alanları konusunda kafa yormaya, projeler geliştirmeye; bu önerilerin tümünü benimle paylaşmaya çağırıyorum. Kapım, kulağım sizlere her zaman açık olacaktır.

Gelin hep birlikte bu başarı öyküsünü yaratalım!

Gelin üreten, çalışan, ilerleten, taş üstüne taş koyan bu uğraşta omuz omuza olalım!

Üretelim, üretken olalım ve üretimden gelen gücümüzü kullanalım!

Haklı olalım ki, kazanalım!

Sevgi ve saygılarımla.

 

Muzaffer Kökver

Çankaya Belde A.Ş.  Genel Müdürü

 

6 Temmuz 2014, Aşağı Öveçler-Ankara

 
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa --> Haberler --> Latest --> Genel Müdürümüzün Çankaya Belde A.Ş Çalışanlarına Mesajı