Ç’engel Kafe Sakarya’da Açıldı

e-Posta Yazdır PDF

Çankaya Belediyesi’nin eğitilebilir zihinsel engelli bireylerin rehabilitasyonu amacıyla oluşturduğu Ç’engel Kafe artık Çankaya Belediyesi Başkanlık Binası’nın Sakarya Caddesi tarafında hizmet verecek.

Ç'engel Kafe Açılışı

Daha önce Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi’nde yer alan Kafe’nin, Sakarya’ya taşınmasıyla, down sendromlu çalışanların sosyal hayatın içinde daha fazla yer alması amaçlanıyor.

Kafe önünde gerçekleşen açılışa TBMM CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ve Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, başkan yardımcıları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

ENGELLİ ENGELSİZ BİRARADA

Bahçesi ve iç mekanıyla müşterilerine ferah bir ortamda zaman geçirme olanağı sunmanın yanı sıra engelli ve engelsiz bireylerin aynı ortamda üretim yapmasına imkan tanıyan Ç'engel Kafe’nin menüsünde, özel tostlar ve sıcak-soğuk içecekler yer alıyor. Çengel Kafe ayrıca Çankaya Belediyesi Sosyal Projeler Merkezi’nde engelli gençlerin ürettiği ahşap çocuk oyuncaklarının satış noktası ve ücretsiz engelli aracı şarj istasyonu olarak da hizmet verecek.

 

 
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa --> Haberler --> Bizden Haberler --> Ç’engel Kafe Sakarya’da Açıldı