Haberler

Genel Müdürümüzün Çankaya Belde A.Ş Çalışanlarına Mesajı

e-Posta Yazdır PDF

Sevgili  ÇANKAYA BELDE A.Ş.  mensupları,

Nisan 2016’dan itibaren Şirketler bünyesinde yer almakla beraber bugünden itibaren imza yetkili olarak aranıza katılmış bulunmaktayım.

Şirketlerimizin yegane sermayedarının Çankaya Belediyesi olduğu ve Belediyemizin kamu kaynaklarını etkin kullanmak  suretiyle kamu yarar ve çıkarlarını temel alan misyonu dikkate alındığında, Çankaya Belediyesi Şirketler Gurubu çalışanları olarak bizlerin de bu misyona destek olabilmek amacıyla özverili ve sorumlu bir çalışma bilincinde olmamız kaçınılmazdır.

Çankaya Belediyesi’nin Çankaya’yı 21. yüzyılın çağdaş kent yapılanmasının en güzel ve seçkin örneklerinden biri yaparak model bir kent yaratma vizyonuna verilecek her katkı hiç şüphesiz ki hepimiz için bir gurur vesilesi olacaktır.

Bu çerçevede, Şirketlerimizde mevcut işlerimiz devam ederken bir yandan da gelir yaratmaya odaklanarak yeni iş kollarında etkin olacak ve çok çalışacağız. Arzu edilen amaçlara ulaşmak üzere tüm arkadaşlarımın alanlarında katılım ve katkı sağlayacaklarından kuşkum yoktur.

Özgüven ve bilinçle hedeflediğimiz yolda hep birlikte başarılara yürümek dileğiyle…

M. Erhan Özer

Ankara, 25 Mayıs 2016

 

Çengel kafemiz Kızılay'da Açılıyor

e-Posta Yazdır PDF

Şirketimizin önemli projelerinden biri olan Çengel Kafe, Sakarya Caddesi’nde açılışa hazırlanıyor.

Devamı...
 

Çaçoy ve Çengel Kafe Piknikte

e-Posta Yazdır PDF

 Engelsiz proje öğrencilerimiz,öğretmenleriyle Ahlatlıbel dinlenme tesislerinde piknikteydi. 

 

 

ÇAÇOY VE ÇENGEL Kafe Gönüllülerine Teşekkürler

e-Posta Yazdır PDF

Onlar Çankaya’nın güzel kalpleri. Onlar ‘gönlüm isterse’ demeyen gönüllüler.

Maddi anlamda hiçbir karşılığı olmadan, sadece birilerine dokunabilmek, bir başkasının hayatında farklılık yaratabilmek adına kendi tecrübelerini, birikimlerini, yeteneklerini dezavantajlı kesimlere aktarmayı başaran insanlar.

Onlar da en az herkes kadar telaşında hayatın; ilgi bekleyen çocukları, gidilmesi gereken işleri, çalışılması gereken dersleri var... Ama yine de eksik etmiyorlar ilgilerini ve sevgilerini

Devamı...
 

Esnaf'a Hayırlı Olsun Hediyesi ÇAÇOY'dan

e-Posta Yazdır PDF

Esnafa jestini engellilerin maharetli ellerinden çıkan nazar boncuklu çerçeve ile yapan Çankaya Belediyesi, Uluslararası Omurilik Felçliler Derneği (UOFD) üyelerinin hazırladığı tasarımları, Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi’nde (ÇAÇOY) çalışan engellilerin ürettiği çerçevelerle bir araya getirdi.

Devamı...
 

ÇAÇOY Basında Yine Kendini Gösterdi

e-Posta Yazdır PDF

Digital medyanın önde gelen internet sitelerinden olan Gerçek Gündem şirketimizin sosyal projelerinden biri olan ÇAÇOY'a haber sayfalarında yer verdi. "Engelli bireylerin eğitimi devam ediyor" başlığı adı altında Çankaya Belediyesi’nin fiziksel ve bedensel engelli bireylerin mesleki eğitim almaları ve istihdama katılmaları için hayata geçirdiği eğitimlerin devam ettirilmesinden bahsedildi.

Devamı...
 

ÇAÇOY Fuarda

e-Posta Yazdır PDF

14-15-16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde ATO Congresium'da gerçekleşen KIDEX EXPO Anne Çocuk Gereçleri ve Oyuncak Fuarı'nda Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) ve Uluslararası Omurilik Felçlileri Derneği (UOFD), ürünlerini sergiye ve satışa sundu. Engelli bireyler fuarda yaklaşık 150 katılımcı ve 20.000 ziyaretçi ile bir araya geldi.

Devamı...
 

ÇAÇOY'UN Başarısı Almanları Etkiledi

e-Posta Yazdır PDF

Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY), 21 yıl önce Türkiye ve Almanya arasında imzalanan “Gençliğe Yönelik Politikalarda İşbirliği” protokolünün bu yılki başlığı kapsamında Almanya’dan gelen bir heyeti konuk etti. Her yıl farklı temanın ele alındığı protokolün bu yılki başlığı "Engellilerin Rehabilitasyonu ve Mesleki Açıdan Hayata Kazandırılması" olarak belirlenince İŞ-KUR yetkileri Almanya’dan gelen heyete inceleme alanı olarak ÇAÇOY’u adres gösterdi.

Devamı...
 

Hünerli Ellerden Kuşevleri

e-Posta Yazdır PDF

Zihinsel ve bedensel engelli bireylerin sosyal hayata ve istihdama katılımı konusunda örnek sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkan ÇAÇOY, kendi içinden bir sosyal sorumluluk projesi daha doğurdu. Aldıkları teorik ve pratik eğitim sonrasında, iş güvenliği yüksek atölyelerde ahşap oyuncak üreten ve çocukların hayal dünyasına renk katan Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi (ÇAÇOY) çalışanları şimdi de parkları renklendirecek.

Devamı...
 

Kursiyerlerimiz Yeni Döneme Başladı

e-Posta Yazdır PDF

Çankaya Belediyesi’nin fiziksel ve bedensel engelli bireylerin mesleki eğitim almaları ve istihdama katılmaları için hayata geçirdiği ahşap çocuk oyuncağı yapım kursu ÇAÇOY ve hizmet sektöründe çalışacak garsonların yetiştirildiği Ç’engel Kafe kursları yeni dönem eğitimlerine başladı.

Devamı...
 

Yüreklerindeki Renkleri Göklere Taşıdılar

e-Posta Yazdır PDF

Çankaya Belediyesi’nin 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği “Engel Tanımayanlar Çankaya Şenliği 2015”, Uluslararası Omurilik Felçliler Derneği (UOFD) ile birlikte Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Dinlenme Tesisleri’nde düzenlenen “Uçurtmam Olur musun?” etkinliği ile taçlandı. CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin de katıldığı etkinlikte, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, engelli ve engelsiz çocuklarla tek tek ilgilenerek birlikte uçurtma uçurdu. 

Devamı...
 
Sayfa 1 > 3
www.cankayabelde.com.tr Anasayfa --> Haberler